Cloud hosting – czym jest i na czym polega?

Czym jest Cloud hosting?

Cloud hosting to forma hostingu, która w ostatnich czasach staje się coraz bardziej popularna. Służy to do udostępniania stron internetowych, nazw domen własnych i zarządzania bazami danych. Największa zaleta tego rozwiązania to korzystanie z zasobów serwera zewnętrznego.

Jak to działa?

Cloud hosting zazwyczaj oferuje wszystkie niezbędne elementy zarządzania witryną, od przechowywania w chmurze po narzędzia do zarządzania bazami danych. Każdy serwer w chmurze wykonuje określony zestaw zadań. W przypadku awarii jednego serwera inne serwery działają w trybie awaryjnym, aby zapewnić wymagane zasoby w celu zapewnienia stałej dostępności usług hostingowych. Gdy przechowywana jest witryna internetowa w środowisku hostingowym w chmurze, informacje te są rozpowszechniane w licznych zwolnieniach, aby zapewnić, że strona internetowa będzie zawsze dostępna online zarówno dla właściciela, jak i osoby odwiedzające stronę.

Zalety Cloud hostingu

Największe zalety, jakie można wymienić to:

  • Bezpieczeństwo – wszystkie serwery, na których przechowywane są dane, są bardzo mocno chronione. Posiadają one zabezpieczenia takie jak skanery ID czy też kamery bezpieczeństwa co zapobiega dostępowi do serwerów osobom nieupoważnionym.
  • Niezawodność – Cloud hosting działa na setkach serwerów z wieloma zwolnieniami, co pozwala chronić przed awariami. Nie musimy w tym przypadku już martwić się o awarie naszego sprzętu.
  • Niskie koszta – płaci się jedynie za faktycznie wykorzystywaną powierzchnię. Nie trzeba więc martwić się własnymi niewykorzystywanymi serwerami, które trzeba opłacić w całości.

Dowiedz się więcej na https://datahouse.pl/